زیارتگاههای الاشت وچه غریبانه

دوستان سلام

جاتون خالی هفته قبل به مدت شش روز در آلاشت بودم دمای هوا به غیر از شنبه اول تیرماه که تابستانی وبسیار گرم وعجیب بود در بقیه روزها تقریبا 23 درجه در روز و15 درجه درشب بود بهمراه باران ملایم ومهی زیبا البته شبها وعصرها بخاری ها هم روشن 

جاتون خالی.

 

عصرها نماز را در امامزاده شاهنور میخواندم خلوت وسکوتی دل انگیز همونجوری که میدونید در الاشت  ودر داخل خود بافت الاشت سه تا امامزاده  که بقعه دارند وجود داره 1.امامزاده شاهنور 2.امازاده شهنور (میرحسین)3.پیرامامزاده که درسال 1392تخریب شد .البته اگه درست گفته باشم وحواسم جمع باشه.

 

 

ی شب که رفته بودم به امامزاده شاهنور برا زیارت ونماز به این مطلب فکر میکردم چرا در آلاشت برای توریستهاهیچ راهنما وعلامتی برای دسترسی انها به این امکان من ندیدم یعنی احتمالا وجود نداره یا به چشم نمیادضمنا به این مطلب هم فکر کردم که چرا هیچ کدام از این امامزاده ها یک تابلوی سر دری یا شجرنامه ای تایید شده در داخل بقعه ندارند مثلا اگر من به عنوان یک مسافر وارد الاشت شوم وبه داخل یکی از این اماکن روحانی که مورد اعتقاد شدید الاشتی های اصیل هست وارد شوم هیچ گونه اطلاعاتی از آنها را نخواهم یافت در صورتی که روستاهایی کوچک ودور از دسترس زیادی را دیده ام که امکان مذهبی خود را به عنوان یک جاذبه توریستی اماده ومعرفی کرده اند 

 

 

شاید این نکته ای فراموش شده بود که امیدوارم مورد توجه سازمانهای مربوطه مانند اوقاف وحج وزیارت و اداره مساجد و... که حتی نامشان هم  بسیار است قرار بگیرد والبته از شهردار وشورای شهر محترم الاشت درخواست دارم تا به تهبه ونصب تابلوهای مربوطه اقدام فرمایند البته در سال گذشته یکی از ساختمانهای این امامزاده ها را سیل برد  (پیرامامزاده)در پایین الاشت .که با هماهنگی مسولین پیکرمطهر این امامزاده به ارامگاه الاشت منتقل شد وبصورت موقت دفن شده تا باقی کارها انجام شود انشاله تعالی.

 

نظر شما برام خیلی مهمه میخوام مطلع  بشم حتما نظر بزارید

/ 4 نظر / 77 بازدید
اعلمی

پس کی از ابنها نگهداری میکنه هیات امنا ندارن.؟

مازیار سوادکوهی

سلام. سعیدجان. لطف کردی که سر زدی. من مطالبت را می‌خوانم.توی وبلاگت موضوع جالبی را اشاره کردی که چرا این امام‌زاده‌ها تابلویی یا شناسنامه‌ای ندارند، به هر حال می‌شه دلایل زیادی را پیدا کرد. علی‌ایحال. از این‌که مسئولان یارانه‌ می‌گرفتند به این دلیل بود که همه آنها معتقدند دولت چیز دیگری است یا همان خرسی است که کندن یک مو از این خرس غنیمته. این فرهنگ ایرانیه... علاوه بر این دولتمردان امروز همه گدامردان دیروزند. همین. سلامت باشی. دخترانت را ببوس. سلام برسان به خانمت.

سلام حالتون خوبه؟ ما میخاستیم برای تعطیلات عید فطر بریم آلاشت که با شماره شهرداری تماس گرفتم برای اجاره اتاق که گفتند خالی ندارند، شما جای دیگری سراغ ندارید که ما بتوانیم برای اسکان تماس بگیریم؟

سلام حالتون خوبه؟ ما میخاستیم برای تعطیلات عید فطر بریم آلاشت که با شماره شهرداری تماس گرفتم برای اجاره اتاق که گفتند خالی ندارند، شما جای دیگری سراغ ندارید که ما بتوانیم برای اسکان تماس بگیریم؟